Поширені запитання

Що таке органічна / натуральна косметика і як її розпізнати?

Перше, що хочеться відзначити в органічній косметиці - це відсутність парафіну, парабенів і штучних ароматизаторів в такій косметиці. Органічна косметика є абсолютно чистим екологічним продуктом, при її виробництві використовуються тільки натуральні і органічні компоненти. Багато інгредієнтів і речовин, які широко застосовуються при виготовленні інших косметичних засобів, категорично заборонені в виготовленні органічної косметики. Виробники такої еко косметики додають в неї різні органічні компоненти, роблячи на цьому акцент. Які компоненти і яка їх кількість знаходяться в складі продукту дізнатися зовсім не складно, вся інформація в обов'язковому порядку вказується на етикетці. Деякі марки включають до складу органічної косметики ще й комплекси екстрактів рослин. Органічна косметика не містить хімічних добавок, барвників, силіконів, консервантів і багатьох інших шкідливих речовин. В даний час існує ряд стандартів, яким може відповідати та чи інша натуральна косметика. Кожен стандарт пред'являє особливі вимоги до сертифікованого косметичного засобу. Сертифікати не тільки регламентують вміст у натуральній косметиці шкідливих для здоров'я речовин, але і, наприклад, вимагають неухильного дотримання правил вирощування рослин, які використовуються при виробництві.

Чи існують правила використання парфумів?

Так. Парфуми ніколи не повинні заважати людям, які вас оточують. Тут повинен діяти принцип – менше завжди краще. Протягом дня бажано користуватися туалетними водами чи одеколонами. Парфуми використовуються тільки у виняткових та особливих випадках. Також доцільно вибирати аромат, враховуючи пору року. У теплі літні дні використовуйте свіжі квіткові або цитрусові аромати та їх варіації. У холодну пору року використовуйте солодкуваті орієнтальні аромати. Вибір ароматного гардеробу кожної жінки визначається її особистим смаком та способом життя.

Що таке парфуми, туалетна вода та одеколон?

Чим відрізняється туалетна вода, парфумована вода, парфуми і одеколон?

На сучасному ринку складно не заплутатися в різноманітність запахів. Як не дати себе обдурити і купити саме те, що Ви бажаєте? Знаючи основи, Ви зможете відчувати себе впевненіше і краще розбиратися в такій цікавій сфері як парфумерія.

 

Ароматичний концентрат, спирт і вода - основні складові парфумерної галузі. Так само до склада можуть входити барвники, які не впливають на запах і не залишають слідів на шкірі або одязі. Саме співвідношення цих компонентів визначає тип аромату, стійкість і цінову категорію.

 

Духи (Parfum) містять найбільшу концентрацію ароматичних масел (20 - 30%). Вони відрізняються високою стійкістю (5 - 8 годин) і є найдорожчим видом парфумерії. Найяскравіше в ароматі звучать «кінцеві» і «шлейфові» ноти. Це, як правило, важкі, солодкі і пряні запахи. Саме через високий вміст запашних речовин експерти і досвідчені парфумери рекомендують використовувати духи як вечірній аксесуар або в холодну пору року.

 

Парфумована вода (Eau de Parfiim). Концентрація масел в парфюмированной воді становить 12-20%, що робить даний продукт «денними духами», які можна сміливо використовувати на протязі всього дня. Тут основна роль належить ноті "серця" аромату, а на другому плані - «шлейфові» ноти. Парфуми зберігає стійкість майже 5-7 годин.

 

Туалетна вода (Eau de Toilette) - найлегший вид парфумерії. Основна роль в розкриття аромату належить «верхнім» і «середнім» нотах, а шлейф розвивається ледь помітною серпанком. Всього 8-10% запашних речовин міститися в туалетній воді. Такий вид парфумерії добре підходить для спекотних днів, під час активного відпочинку або заняття спортом. Але є один значний мінус - через невисокий ступінь стійкості, аромат доводиться витрачати досить швидко. Однак є плюси: досить низька ціна, різноманітність обсягів (30, 50, 75, 85, 100 мл) і зручність у використанні.

 

Одеколон (Eau de Cologne) найчастіше зустрічається на флаконах парфумерії для чоловіків. Арома концентрат становить 3-8%, а по стійкості одеколон може конкурувати з туалетного, і навіть з парфюмированной водою. Такий тривалий ефект збереження аромату досягається дубильними речовинами.

 

Іноді виділяють ще один тип - Eau Fraiche або «спортивна вода». Це самий розбавлений варіант парфумерії. Він містить всього 1-3% ароматичних масел. Він зовсім нестійкий і тримається на шкірі менше години.